Forårshold 2019 » Holdtider forår 2019
Hold og tider for foråret 2019
 
OPDATERINGER:


12.02.2019 - opdateret med dag, tid, datoer og holdbeskrivelser. 


ÆNDRINGER KAN FOREKOMME!
 
Hold: Dag og tid: Datoer: Antal

Hvalpe:


Betina Nysom

Søndag 9.00 - 10.00 3/3 + 10/3 + 17/3 + 24/3 + 31/3
14/4 + 21/4 + 28/4
5/5 + 12/5

Reservedage: 26/5 + 2/6

8

Hvalpe:


Inge Kjærgaard

Søndag 10.00 - 11.00
3/3 + 10/3 + 17/3 + 31/3
7/4 + 28/4
5/5 + 19/5 + 26/5
2/6

11/3 - kl. 19-21: TEORI
8

Grundlæggende lydighed:


Susan Alring

Sara Bjørnes (Føl)

 

Lørdag 11.00 - 12.00

2/3 + 9/3 + 16/3 + 23/3 + 30/3
6/4 + 13/4 + 27/4
4/5 + 18/5 + 25/5
1/6

27/2 - kl. 19-21 - TEORI
15/6: Afsluttende prøve 

8

Grundlæggende lydighed:



Helle Palm

Søndag 9.30 - 10.30
Tirsdag (23/4+7/5) 18-19


10/3 + 17/3 + 24/3
7/4 + 14/4 + 23/4
7/5 + 19/5 + 26/5

27/2 - kl. 19-21: TEORI
15/6: Afsluttende prøve

Reservedage: tirsdag 11/6 (18-19) 

8

Hverdagslydighed:


Mette Rahte

Laila Larsen

Søndag 11.00 - 12.30

Reservedage 19.00 - 20.30

3/3 + 10/3 + 17/3 + 24/3 + 31/3
14/4 + 28/4
5/5 

Reservedage: 22/4 + 6/5 + 3/6 + 17/6

16

Videregående lydighed
LP 1:



Joan Andresen

Søndag 10.00 - 11.30

3/3 + 10/3 + 17/3 + 24/3 + 31/3
28/4
5/5
15/6: Aslutning
Reserve:dage 22/4 + 12/6 (18.30-20)

8

Videregående lydighed
LP 2-3:




Gitte Eilstrup

Onsdag kl. 18.00 - 19.00


27/3
3/4 + 10/4 + 17/4 + 24/4
1/5 + 15/5 + 22/5 + 29/5
5/6: Afslutning

Reservedage kan forekomme mandag eller tirsdag

8

Tricks:


Bente Hansen
 

Tirsdag 18.30 - 19.30

dog kl 18 de to første gange

19/3 + 26/3
2/4 + 9/4 + 16/4 + 23/4 + 30/4
7/5 + 14/5 + 21/5

Reservedage: 28/5

8

Rally begynder/øvede:


Lilly Kuhfeld

Søndage 13.30 - 15.00

7/4 + 14/4 + 21/4
5/5 + 19/5 + 26/5
2/6

9/6 Afsluttende prøve

8

Rally begynder/øvede/ ekspert:


Inge Daae Fagerberg

Søndage 11.00 - 12.00

Torsdage 18.10 - 19.10

24/3 + 31/3
7/4 + 11/4 + 25/4
2/5 + 9/5 + 16/5 + 23/5

6/6:  Afsluttende prøve

8

Rally ekspert/champion:


Frank Kuhfeld
 

Søndage 13.30 - 15.00

7/4 + 14/4 + 21/4
5/5 + 19/5 + 26/5
2/6

9/6 Afsluttende prøve

 

8

Nose work begynder:


Hanne Svejstrup

Sara Bjørnes (Føl)

Torsdag 16.50 - 17.50

28/2 TEORI
7/3 + 14/3 + 28/3
4/4 + 11/4 + 25/4
9/5 + 23/5

6/6: Afsluttende prøve

8

Nose work øvede:



Hanne Svejstrup

Torsdag 18.00 - 19.00

28/2 TEORI
7/3 + 14/3 + 28/3
4/4 + 11/4 + 25/4
9/5 + 23/5

6/6: Afsluttende prøve

8

Agility - "før AG"
unge hunde:



Julie Tambjerg

Mandag 19.00 - 20.15

1/4 + 8/4 + 15/4 + 22/4 + 29/4
6/5 + 13/5 + 27/5

Reservedage: 3/6 + 17/6

8

Agility - Begynder/letøvede:


Louise Nielsen

Jessica Larsen

 

Mandag 17.30 - 19.00

1/4 + 8/4 + 15/4 + 22/4 + 29/4
6/5 + 13/5 + 27/5

Reservedage: 3/6 + 17/6

16

Agility øvede:

 

Mette Lorentzen

Sara Jørgensen


 

Lørdage 9.30 - 11.00

Tirsdage 18.00 - 19.30

23/3
2/4 + 16/4 + 23/4 + 30/4
14/5 + 21/5 + 28/5
11/6

Reservedage: 20/4 + 4/5 + 18/5

16

Agility familie:


Børge Hersted


Lørdage 10.00 - 11.30

Tirsdage 18.00 - 19.30 

23/3 + 30/3
2/4 + 9/4 + 16/4 + 30/4
2/5 + 14/5 + 21/5
4/6

Reservedage: 7/5 + 28/5

8

Agility konkurrence:


Allan Carlsen

Lørdage 12.00 - 14.00

Torsdage 18.00 - 20.00

16/3 + 23/3
4/4 + 11/4 + 25/4
2/5 + 16/5 + 23/5
6/6 + 13/6 
4/7

10

 

 

 

 


 

 

 



 


 
 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       
smiley          smiley           smiley          smiley          smiley           smiley           smiley           smiley          smiley          smiley
Hvalsø Hundevenner * Skolevej 5 * 4330 Hvalsø * CVR 29957525