Efterårshold 2019 » Holdtider efterår 2019
Hold og tider for efteråret 2019
 
OPDATERINGER:


01.07.2010 - Siden er under ombygning til efteråret


ÆNDRINGER KAN FOREKOMME!
 
Hold: Dag og tid: Datoer: Antal

Hvalpe:


Betina Nysom

Søndag 9.00 - 10.00 1/9 + 8/9 + 15/9 + 22/9 + 29/9
6/10 + 13/10 + 20/10
3/11 + 10/11
8

Hvalpe:


Inge Kjærgaard

Søndag 10.30 - 11.30 1/9 + 8/9 + 22/9 + 29/9
6/10 + 13/10 + 20/10
3/11 + 10/11

Afsluttende prøve: 16/11

 
8

Grundlæggende lydighed:


Susan Alring


 

Lørdag 11.00 - 12.00

24/8 + 31/8
7/9 + 21/9 + 28/9
5/10 + 12/10 + 19/10
2/11 + 9/11

Teori den 20/8

Afsluttende prøve 16/11

8

Grundlæggende lydighed:



Helle Palm

Lørdag 11.30 - 12.30
 

24/8 + 31/8
14/9 + 21/9 + 28/9
12/10 + 19/10
2/11 + 9/11

Teori den 20/8

Afsluttende prøve 16/11

8

Hverdagslydighed:


Mette Rahte

Laila Larsen

Søndag 11.00 - 12.15

Mandag 19.00 - 20.15


 

18/8 + 25/8
1/9 + 8/9 + 29/9 
6/10
4/11 (mandag)

Afslutning 17/11

Reserve: 9/11

16

Videregående lydighed
LP 1:



Joan Andresen

Lørdag/Søndag 10.00 - 11.30

Onsdag 19.00 - 20.30


 

18/8(søndag) + 28/8(onsdag)
4/9(onsdag) + 8/9(søndag) + 14/9(lørdag)+29/9(søndag)
10/11(søndag)

Afsluttende prøve: 16/11

Reserve: 21/8 + 9/11

8

Videregående lydighed
LP 2-3:




Gitte Eilstrup

Mandag 19.00 - 20.30

Søndag 12.00 - 12.30

19/8 + 26/8
2/9 + 9/9 (mandage) + 15/9 + 22/9 + 29/9
6/10 + 20/10 + 27/10

Reserve: 3/11 + 10/11

8

Tricks:


Bente Hansen

 

Lørdag 9.30 - 11.00

 

17/8
7/9 + 14/9 + 21/9 + 28/9
5/10 + 12/10 + 19/10

Afsluttende prøve: 2/11

8

Nose work begynder:


Sara Bjørnes 

Søndag 9.00-10.30

En mandag 17.00-18.30
18/8 + 25/8
9/9 (mandag) + 22/9 + 29/9
6/10 + 13/10 + 20/10
3/11

Afsluttende ”prøve”: 10/11

8

Nose work letøvede:


Sara Bjørnes 

Søndag 11.00-12.30

En mandag 18.30 - 20.00

18/8 + 25/8
9/9 (mandag) + 22/9 + 29/9
6/10 + 13/10 + 20/10
3/11

Afsluttende prøve: 10/11

8

Nose work øvede:



Hanne Svejstrup

Torsdag 17.00 – 18.30


22/8 + 29/8 
5/9 + 12/9 + 26/9 
3/10 + 17/10 + 24/10 
7/11

Afsluttende prøve: 14/11

Reserve: 31/10

8

Rally Begynder/øvede:


Inge Daae Fagerberg

Torsdag 18.00 - 19.30

Søndag 11.00 - 12.30

22/8 + 29/8 
5/9 + 12/9 + 19/9 + 26/9 
6/10 (søndag)

Afsluttende prøve: 13/10 

8

Rally Ekspert/Champion:


Tina-Maria Jørgensen

Lørdage  9.30 - 11.00

24/8 + 31/8
7/9 + 14/9 + 21/9
5/10 + 12/10 + 19/10

Reserve: 28/9 + 2/11

8

Hunde fitness:

Louise Nielsen


 

Tirsdag 17.00-18.00

27/8
3/9 + 10/9 + 17/9 + 24/9
1/10 + 8/10 + 15/10 + 22/10

Evt. svømning 29/10

12

Agility - Begynder:


Jessica Larsen

Mandag 17.45 - 19.00

Lørdag 9.45 - 11.00

19/8 + 26/8 
2/9 + 9/9 + 16/9 + 23/9 + 30/9 
19/10 + 26/10

Reserve: 5/10 + 9/11

8

Agility - Letøvede:
 

Tina-Maria Jørgensen

Lørdag 11.00 - 12.30

24/8 + 31/8 
7/9 + 14/9 + 21/9 
5/10 + 12/10 + 19/10

Reserve: 28/9 + 2/11

8

Agility øvede:

 

Mette Lorentzen

Sara Jørgensen


Føl: Tina Valatis

Tirsdage 18.00 - 19.30

Lørdage 9.00- 10.30

14/8 (OBS onsdag) + 27/8 
3/9 + 10/9 + 17/9 + 21/9
5/10 + 19/10
2/11

Reserve: 12/9 + 9/11

16

Agility familie:


Børge Hersted



Tirsdag 18.00 - 19.30 


Lørdag 9.00 - 10.30

20/8 + 27/8 
3/9 + 17/9 + 28/9 
12/10 + 19/10
9/11

8

Agility konkurrence:


Allan Carlsen

Torsdage 18.00 - 20.00

Lørdage 12.00 - 14.00


 

15/8 + 22/8 + 29/8
5/9 + 12/9 + 19/9 + 26/9
3/10

8

 

 


 

 

 



 


 
 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       
smiley          smiley           smiley          smiley          smiley           smiley           smiley           smiley          smiley          smiley
Hvalsø Hundevenner * Skolevej 5 * 4330 Hvalsø * CVR 29957525