Efterårshold 2018 » Holdtider efterår 2018
Hold og tider for efteråret 2018

 
OPDATERINGER:
3. august 2018 - Siden er opdateret med efterårets hold. BEMÆRK: ændringer kan forkomme
 
Hold: Dag og tidspunkt: Datoer: Antal

Lydighed:

 
 

Hvalpe:

 
 
 

Joan Andresen
 

Inge Kjærsgaard

Mandag
18.00 -19.00
Teori 19.00 - 21.00

Søndag
10.30 - 11.30

20/08
27/08 - Teori
03/09
10/09
17/09
24/09 - Stationen
21/10
04/11
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

Reserve 27/10

16

Betina Nysom

Søndag
9.00 - 10.00

 

26/08 - Teori
02/09
09/09
16/09
23/09
30/09
07/10
14/10
21/10
04/11
11/11
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

 

6

Grundlæggende lydighed:

 


 

Susan Alring

Onsdag
18.30 - 19.30
Teori 19.00 - 21.00

Lørdag
11.00 - 12.00

22/08
29/08 - Teori
01/09
08/09
15/09
22/09
29/09
06/10
20/10
27/10
03/11
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

Prøve:
11/11

10

Helle Palm

Michelle Mortensen (Føl)

Onsdag
Teori 19.00 -21.00

Lørdag/søndag
11.00 - 12.00

18/08
26/08
29/08 - Teori
08/09
23/09
30/09
06/10
13/10
20/10
27/10
03/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning

Prøve:
11/11

8

Hverdagslydighed:

 

 

 

Mette Rahte

Laila Larsen

Birgitte Nielsen (Føl)

Søndag
11.00 - 12.00/12.30

26/08
02/09
09/09
16/09
23/09
30/09
14/10
21/10
18/11 Fup & Fidus + afslutning

Reserve:
28/10

15

Videregående lydighed:


 

Gitte Eilstrup

Mandag
19.30 - 20.25

Søndag
9.15 - 10.30

20/08
27/08
03/09
23/09
07/10
14/10
21/10
04/11
11/11
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

Prøve:
17/11

8

Instruktørhold (drop in):

 

 

 

Tanja Olsen

Varierende /
der sendes doodle

Rally:
Begynder, øvede og ekspert



 


 

 

Inge Daae Fagerberg

Torsdag
17.30 - 19.00

Søndag
11.00 - 12.30

30/08
06/09
13/09
20/09
14/10
21/10
04/11
11/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning

6

Nose work:

 

 

 

Nose work begynder:


 

Hanne Svejstrup

Torsdag
16.45 - 17.45

30/08
06/09
13/09
27/09
04/10
18/10
25/10
01/11
08/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning

Prøve:
11/11

8

Nose work øvede:

 

Hanne Svejstrup

Torsdag
18.00 - 19.00

30/08
06/09
13/09
27/09
04/10
18/10
25/10
01/11
08/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning

Prøve:
11/11

8

Agillity:

 



AG Begynder:


 
Louise Nielsen

Torsdag
17.45 - 19.00

Lørdag
12.30 - 13.45

Søndag
10.00 - 11.15

23/08
30/08 - Bemærk: 19.00 - 20.15
06/09
13/09
20/09
27/09
30/09
06/10
20/10
03/11
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

8

AG Letøvede:

 


 

Børge Hersted

Tirsdag
18.00 - 19.30

Lørdag 
9.00 - 10.30

21/08
28/08
04/09
11/09
18/09
25/09
29/09
20/10
27/10
03/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning

8

AG Øvede:

 

 

Mette Lorentzen

Tirsdag - Ny tid
17.30 - 19.00

Fredag - Ny tid
17.30 - 19.00

Lørdag
9.00 -10.30

04/09
07/09
11/09
18/09
21/09
28/09
02/10
06/10
20/10
18/11 - Fup & Fidus + afslutning

Reserve:
13/10

8

AG Konkurrece:

 

 

 

Julie Tambjerg Torsdag
19.00 - 21.00

Fredag 
17.30 -19.30

Lørdag
10.30 - 12.30
23/08
06/09
08/09
29/09
05/10
13/10
27/10
03/11
10/11
18/11 Fup & Fidus + afslutning
8
smiley          smiley           smiley          smiley          smiley           smiley           smiley           smiley          smiley          smiley
Hvalsø Hundevenner * Skolevej 5 * 4330 Hvalsø * CVR 29957525